30 grudnia 2020

Złota jakość

23 marca b.r. w stolicy odbył się I Europejski Kongres Jakości pod hasłem "Jakość. Nowa perspektywa". W ramach wydarzenia prowadzone były panele tematyczne, w których zaproszeni eksperci (teoretycy, praktycy, naukowcy) dyskutowali o wyzwaniach związanych z jakością pojmowaną potocznie, ale w szczególności o jakości w rozumieniu Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (popularnie zwanej ISO). Ciekawe wykłady - m.in. prof . A Blikle pt. "Firma XXI wieku" czy wystąpienie Dyrektora Generalnego Europejskiej Organizacji Jakości dr Erica Janssensa pozwalały zapoznać się z innymi perspektywami zarządzania jakością, czy korzyściami płynącymi z jego aktywnego i twórczego stosowania.

Powodem dyskusji była nowa wersja podstawowej jakościowej normy ISO 9001. Nowe wymagania ale także nowe możliwości.

Do udziału w jednym z paneli został zaproszony również Prezes Zarządu ZWiK Prudnik Paweł Kawecki (członek Klubu Menedżerów Jakości we Wrocławiu). Wraz z pełnomocnikiem zarządu KGHM, przedstawicielami Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, Politechniki Śląskiej, Polskiego Związku Banków oraz dwóch innych firm omawiali temat zmiany w normie jako szansę dla organizacji (firm, instytucji publicznych, stowarzyszeń).

Zwieńczeniem Kongresu była uroczystość wręczania nagród podczas, której ZWiK Prudnik otrzymał wyróżnienie Jakość Roku Złoto w kategorii Usługa.

 

PS. prof Blikle udostępnia swoją książkę nieodpłatnie.

Zdjęcia zamieszczone w artykule pochodzą ze strony www.jakoscroku.pl

E-BOK

    

Biuro Obsługi Klienta

Poniedziałek - Piątek

Godziny otwarcia: 7:00 - 15:00

tel./fax. (0-77) 436 36 17
e-mail: biuro@zwikprudnik.pl
 

ZWiK Prudnik sp. z o.o.

ul. Poniatowskiego 1, 48-200 Prudnik

ZWiK Prudnik 2022